Korzystamy z plików cookies zapisujących dane użytkownika. Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na ich używanie. Według obecnie obowiązujących przepisów prawa możesz je wyłączyć zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej »
zamknij

Aktualności

W związku z rosnącym zainteresowaniem Państwa tematyką uzależnienia, współuzależnienia i DDA oraz licznymi telefonami, z czego się ogromnie cieszymy postanowiliśmy wyjść naprzeciwko Państwa oczekiwaniom i rozpocząć cykliczne warsztaty terapeutyczne. Prosimy zapoznać się z programem poszczególnych zajęć i zgłaszać swą gotowość. Zaglądajcie na naszą stronę, ofertę warsztatów będziemy stale poszerzać zgodnie z Waszymi oczekiwaniami. Zajęcia prowadzi wysoko wykwalifikowana i doświadczona kadra stanowiąca zespół terapeutyczny naszego Ośrodka.

 

WARSZTATY DLA osób WSPÓŁUZALEŻNIONYCH.  Czterodniowe w Nałęczowie

Serdecznie zapraszamy na zajęcia warsztatowe dla rodzin lub przyjaciół osób uzależnionych od alkoholu, hazardu, narkotyków czy innych środków psychoaktywnych, które odbędą się w dniach: .W trakcie zajęć dowiecie się czym jest uzależnienie, jaki jest przebieg choroby oraz jakie psychologiczne mechanizmy nią rządzą. Zajęcia prowadzi wysoko wykwalifikowany zespół terapeutów, psychologów, pedagogów, certyfikowanych specjalistów psychoterapii uzależnień, biegłego z zakresu uzależnień Sądu Okręgowego w Lublinie. Zajęcia odbywać się będą w malowniczo położonym miejscu na Lubelszczyźnie , z dala od zgiełku miasta. Czas trwania zajęć: 4 dni –  czwartek, piątek, sobota, niedziela.

 (bardzo pomocne warsztaty skierowane przede wszystkim do żon alkoholików, narkomanów , hazardzistów

hasło: chcesz mu pomóc –pomóż najpierw sobie )

Zapisy telefoniczne pod nr 536-288-288, 536-199-199. Ilość miejsc ograniczona.

cena 1.200zł obejmuje zakwaterowanie, wyżywienie a przede wszystkim terapię/warsztaty.

www.terapianaleczow.pl

 

Warsztaty dla Dorosłych Dzieci Alkoholików (DDA):

 

1.TRENING ZACHOWAŃ ASERTYWNYCH

2. Zajęcia kierowane są do osób, które w rodzinie miały lub mają problem alkoholowy. Niestety problem ten bardzo często generuje kolejne problemy  w   życiu dorosłym. Jednym z nich jest trudność w stawianiu granic innym, uleganie czyimś namowom kosztem siebie. Typowe jest również nielubienie i nieakceptowanie siebie, co ma proste przełożenie na trudności w nawiązywaniu satysfakcjonujących relacji partnerskich czy towarzyskich. Pojawia się lęk przed oceną czy nieumiejętność przyjmowania pochwał, komplementów ale również krytyki.Jeżeli opis ten w jakimkolwiek stopniu dotyczy Ciebie to zadzwoń a my zrobimy wszystko żeby Ci pomóc.


Termin warsztatów:

Prowadzący: Małgorzata Kornacka, psycholog, certyfikowany specjalista terapii uzależnień

Koszt obejmujący nocleg i pełne wyżywienie: 

Miejsce:Nałęczów


Warsztaty dla osób uzależnionych od alkoholu, hazardu czy innych substancji psychoaktywnych. Warunkiem uczestnictwa jest abstynencja.

  1. ZAPOBIEGANIE NAWROTOM CHOROBY.

  2. Zajęcia kierowane są do osób, które rozpoczęły już pracę nad sobą, mają dużą motywację do trzeźwienia i chcą ustrzec się przed nawrotem choroby. Nauczycie się rozpoznawać u siebie objawy głodu oraz dowiecie się, jak skutecznie można z nimi walczyć. Dowiecie się i zrozumiecie dlaczego początki trzeźwienia są takie trudne, co zrobić alby w tym szczególnym okresie sobie pomóc i ominąć kryzys. W czasie zajęć zapoznacie się z typowymi sygnałami ostrzegawczymi nawrotu choroby, zidentyfikujecie swoje i otrzymacie skuteczne narzędzia walki z nimi. Nawrót jest niestety wpisany w chorobę ale zwycięsko wychodzą tylko ci, którzy potrafią proces ten wcześnie rozpoznać i zatrzymać. My Cię tego nauczymy.


Termin warsztatów:

Prowadzący: Małgorzata Kornacka, psycholog, certyfikowany specjalista terapii uzależnień

Koszt obejmujący nocleg i pełne wyżywienie: 

Miejsce:Nałęczów


 

      1. ZAPLANUJ SWOJE TRZEŹWIENIE

  1. Zajęcia kierowane są do osób, które chciałyby umiejętnie i bezstresowo zaplanować swoje trzeźwienie. Udział w warsztacie pozwoli przyjrzeć się typowym ale i ukrytym zagrożeniom. Nauczycie się Państwo, jak zaplanować swój czas, pracę, życie rodzinne tak aby odzyskać kontrolę nad sobą. Wspólnie będziemy budować sieć wsparcia i szukać sposobów na jej poszerzenia w myśl zasady, że trzeźwienie w pojedynkę jest niemożliwe. Będziemy również uczyć się, jak stawiać sobie cele życiowe i w jaki sposób można je skutecznie realizować.

Umiejętność planowania w 99% odpowiada za sukces. Pozwól nam nauczyć Cię tego, co może zmienić Twoje życie.


Termin warsztatów:

Prowadzący: Małgorzata Kornacka, psycholog, certyfikowany specjalista terapii uzależnień

Koszt obejmujący nocleg i pełne wyżywienie:

Miejsce:Nałęczów


 

      1. TRENING RADZENIA SOBIE ZE STRESEM I NAPIĘCIEM.

      2. Jednym z podstawowych, najważniejszych zagrożeń w procesie trzeźwienia jest stres. Życie każdego człowieka w mniejszym bądź          większym stopniu jest narażone na sytuacje wywołujące napięcie, zdenerwowanie czy lęk- jest to naturalne. Problem pojawia się wtedy kiedy przestajemy sobie z tym radzić albo robimy to nieumiejętnie. Najbardziej bolesne konsekwencje ponoszą osoby, które są w początkowym okresie swojego trzeźwienia ponieważ właśnie u nich stres i utrzymujące się napięcie bardzo szybko generują chęć picia, brania czy grania.

W trakcie treningu nauczysz się, jak rozpoznawać niebezpieczne napięcia czy sytuacje je wywołujące. Dowiesz się, jak w kilka minut opanować nerwy czy drżenie głosu. Przede wszystkim jednak poznasz skuteczne sposoby radzenia sobie ze stresem i lękiem dzięki czemu Twoje trzeźwienie będzie bezpieczne i spokojne.

 

Termin warsztatów:

Prowadzący: Małgorzata Kornacka, psycholog, certyfikowany specjalista terapii uzależnień

 

Koszt obejmujący nocleg i pełne wyżywienie: 

Miejsce:Nałęczów


1397919848_20140417_150148.jpg
Terapia / 17.04.2014 
1397939659_20140419_195100.jpg
Terapia / 17.04.2014 
1397939707_20140419_215536.jpg
Terapia / 17.04.2014 
1397941333_20140419_164910.jpg
Terapia / 17.04.2014 
1397941554_20140419_195027.jpg
Terapia / 17.04.2014