Korzystamy z plików cookies zapisujących dane użytkownika. Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na ich używanie. Według obecnie obowiązujących przepisów prawa możesz je wyłączyć zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej »
zamknij

Terapia Stacjonarna

Leczenie stacjonarne jest najskuteczniejszą metodą walki z uzależnieniem przez zapewnienie pacjentowi całodobowej opieki i intensywnych oddziaływań terapeutycznych – indywidualnych i grupowych, konsultacji psychiatrycznych.

Podstawowym celem terapii osoby uzależnionej jest,

  • zwiększenie zdolności utrzymywania abstynencji,
  • usuwanie zaburzeń,
  • rozwiązywanie problemów osobistych,
  • rozwijanie zdolności do zdrowego życia.

Ponadto równie ważne jest przywrócenie osobie uzależnionej zdrowia psychicznego, gdyż w wielu przypadkach nawet długotrwała abstynencja nie powoduje automatycznie dobrej kondycji psychicznej i nie likwiduje głębszych problemów emocjonalnych i rodzinnych ujawniających się po zaprzestaniu picia.

Podczas terapii stacjonarnej w naszym ośrodku wykwalifikowani terapeuci pracują z pacjentami poświęcając im 100% swojego czasu. Aby jak najlepiej i najdokładniej poznać problemy naszych pacjentów i móc udzielić im najskuteczniejszej pomocy. Nasi terapeuci również wspólnie z nimi jadają posiłki oraz spędzają czas wolny.

Leczenie stacjonarne w naszym ośrodku trwa od 4 do 8 tygodni i jest uzależnione od stanu zdrowia i możliwości pacjenta, terapia stacjonarna jest w pełni dostosowana do potrzeb osoby uzależnionej. Przez cały ten okres zapewniamy, długoterminową terapię opierającą się na treningach interpersonalnych i inter psychicznych oraz warsztatach umiejętności i szeregu innych oddziaływań terapeutycznych.