Blog

Ogólnopolska Infolinia

Zadzwoń

Co samotność robi z człowiekiem

Samotność a uzależnienia – co samotność robi z człowiekiem?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób boryka się z uczuciem samotności. W dobie globalizacji i cyfryzacji coraz trudniej utrzymywać relacje społeczne. Osoby odrzucone lub same poddające się izolacji społecznej mogą być narażone na różne niebezpieczeństwa. Zarówno te w obszarze zdrowia psychicznego (np. depresja, uzależnienia) jak i relacji z innymi. Jak

Czytaj więcej
Jak rozpoznać manipulacje alkoholika

Jak rozpoznać manipulacje alkoholika?

Osoby uzależnione od alkoholu bardzo często przestają myśleć racjonalnie. Całe swoje życie skupiają wokół picia. Aby ułatwić sobie możliwość spożywania alkoholu, potrafią zmanipulować swoją rodzinę i bliskich. W jaki sposób osoba uzależniona manipuluje żoną lub mężem? Jak rozpoznać manipulacje alkoholika? Jak się przed tym bronić, by nie popaść we współuzależnienie?

Czytaj więcej
Czy alkohol wpływa na zdrowie psychiczne

Czy alkohol wpływa na zdrowie psychiczne? Alkohol jako skuteczny niszczyciel zdrowia psychicznego

Każde spożycie alkoholu ma wpływ na psychikę osoby spożywającej. Nawet jednorazowe picie negatywnie wpływa na układ nerwowy człowieka. Jednak są to zmiany w pewnym stopniu odwracalne. Picie długotrwałe może jednak doprowadzić do poważnych zmian czynnościowe mózgu. Dowiedz się, czy alkohol wpływa na zdrowie psychiczne? Czy alkohol wpływa na zdrowie psychiczne?

Czytaj więcej

Zadzwoń do nas:

Nasz adres:

Prywatny Ośrodek Odwykowy „TERAPIA NAŁĘCZÓW”
Uniszowice 1A, 21-030 Motycz